Edukacja Nuklearna

To tutaj skompilowałem moje posty na blogu nuklearnym, linki do odpowiednich informacji, filmy edukacyjne itp. Pomyśl o tym jak o mojej nowej stronie docelowej edukacji nuklearnej. Wszystkie odpowiednie posty są wymienione tutaj wraz z krótkim opisem, a wraz z nimi kilka odpowiednich linków. To read this in English, click here.

Po pierwsze, jak zostałem rzecznikiem nuklearnym. Oto krótka historia o tym, jak kocham energię jądrową. Szczerze mówiąc, uważam to za fascynujące, a im więcej się o tym dowiedziałem, tym bardziej chciałem się uczyć. Ta krótka podróż, która wciągnęła mnie w nowe hobby (i wolontariat), rozpoczęła się w nieoczekiwanym miejscu.

Co to jest energia jądrowa? Tutaj badamy proces rozszczepienia i dowiadujemy się, jak możemy indukować, kontrolować i wykorzystywać energię uwolnioną z rozpadu atomów. Istnieje wiele różnych rodzajów reaktorów, które działają przy użyciu różnych procesów, różnych paliw itp. Dla uproszczenia wyjaśnienie to jest uogólnieniem najpopularniejszych typów w USA.

Promieniowanie jest definiowane jako emisja energii w postaci fal elektromagnetycznych lub poruszających się cząstek subatomowych. promieniowanie elektromagnetyczne to szerokie spektrum, które obejmuje wszystko, od mikrofal i Wi-Fi po światło widzialne, a nawet promieniowanie rentgenowskie!

Gęstość energii to ilość energii zawartej w danej ilości paliwa (podobnie jak gęstość jest ciężarem w danym obszarze obiektu). Różne gęstości energii oznaczają różne zużycie paliwa, a niektóre źródła energii w ogóle nie zużywają paliwa!

Czarnobyl to temat, który często pojawia się jako problem związany z energią jądrową. Ta rozmowa powinna uspokoić te obawy, poparta źródłami.

Następnie badamy argumenty przeciwko energii jądrowej i porównujemy je z faktami. W tym pierwszym poście krótko omawiam wiele typowych argumentów i pokazuję, dlaczego nie mogą tego znieść. Omawiamy te argumenty według kategorii szczegółowo w poniższych postach.

Współczynnik pojemności (WP) jest jedną z największych rzeczy, które sprzedały mi energię jądrową. WP to ilość faktycznie wyprodukowanej energii w porównaniu z ilością, którą mogłaby wytworzyć, gdyby działała z pełną wydajnością przez 100% czasu. Oto wskazówka: energia jądrowa regularnie przekracza 90%, bijąc gaz i węgiel. Wiatr i słońce? Średnio poniżej 40%.

Odpady nuklearne są wytwarzane w niewiarygodnie małych ilościach, kolejny niesamowity fakt dotyczący energii jądrowej. Paliwa jądrowe, takie jak uran, mają wyjątkowo wysoką gęstość energii; jeden granulat paliwa uranowego (10 gramów) wytwarza taką samą ilość energii jak jedna tona węgla. Niższe zużycie paliwa oznacza, że ​​generujemy mniej odpadów.

Koszt budowy elektrowni jądrowej jest dość wysoki, ale na dłuższą metę może się opłacić, a to tylko strona finansowa, nie biorąc pod uwagę faktu, że energia jądrowa nie uwalnia gazów cieplarnianych ani zanieczyszczenia powietrza (jest to szacuje, że rocznie zabija ponad 7 milionów ludzi na całym świecie).